“Üllatusmunad”

Sofi Häkkineni väikevormide näitus koosnev üllatusmunadest. Näitusel on kipsist tehtud mune, millede sees on üllatus. Näitus jääb avatuks kuni 13. novembrini.

 

 

„Tegelen praegu üllatusmunade sarjaga. Nad on tühjad kipsist tehtud munad. Mõte on, et näituse külastaja saab osta muna endale. Ta võib lüüa selle katki, siis paljastub muna sisu – või jätta muna terveks ja jätta üllatus saladuseks, kas või igaveseks”, naeratab kunstnik.

Häkkinen arutleb oma töödega, kui tähtis on füüsiline olemise vorm ning ajalisust ehk teose olemas-olu ja juhust. „Üllatusmuna äratab ka mõtte kunstiteosest kui materjaline hüve ja hetkeline ajaviide, mille tuleb välja osta, et saada teose terviku kogemuse. Või kas teos on juba kogutud, kui selle katki tegemise võimalus on välja öeldud? Aga kui sellele järgneb pettumus? Millal kunstiteos saab teoks?”, arutleb kunstnik.

Häkkineni arvates üllatusmunas saab kokku kenasti mitmeid asjad, mida ta on mõelnud kunstiga seoses. „See on naljaks, nostalgiline ning suhteliselt populaarne. Lisaks on sellega seos uskmatu juhusega, kuna kuidagi ei saa ette teada, mis muna sees on.”

„Mõte, et muna kogub aastaid tolmu riiulil, on väga kena. Keegi võiks hoida muna sugupõlvest teise, seda ei tohiks katki teha! Iga üks võiks lihtsalt mõelda, mida imelikku võiks muna sees olla. See toob ka seose kunstiteose füüsilise olemuse üle. Võib-olla oluline ei olegi kunstiteos ise, vaid selle tekitatud mõtted”.