Uuesti unustatud

Laura Kaasiku lõputöö näitus

Neljapäeval, 11. jaanuaril kell 17.00 avatakse Tampere Majas Laura Kaasiku näitus “Uuesti unustatud”. Näitus käsitleb rõivaste taaskasutust, selle mõju keskkonnale ning tekstiilitööstuse rolli rõivaste valmistamisel. Näitus on avatud 28. jaanuarini.

Laura ühendab oma teostes kunsti ja moodi. Näitusel on kolm vaatenurka: praegune mood, tulevikuvisioonid ja vanade riiete taasavastamine. Näituse eesmärk on tekitada arutelu jätkusuutliku moe üle ja kutsuda publikut sellesse olulisse teemasse süvenema. 

Laura Kaasik on lõpetanud Tartu Kunstikooli stilistika eriala ja jätkab õpinguid samal erialal Kuku jätkuõppes, mille lõpetab 2024. aasta veebruaris. “Uuesti unustatud” on Kaasiku lõputöö näitus. Näitus otsib vastuseid järgmistele küsimustele: kui palju me rõivaid taaskasutame ja mis neist edasi saab; kas taaskasutatud esemeid saab uuesti taaskasutada; mis saab rõivastest, mis ei jõuagi kuhugi, vaid on jäänud vanadesse aitadesse, lautadesse või suvilatesse pesitsema?

Kaasik tunneb huvi riiete tuleviku vastu, küsides, kas otsime nad ühel päeval üles, võtame uuesti ringlusesse või muudame hoopis kunstiks.