Triin Jahu

Triin Jahu tekstiilinäituse “Märgatud märkamata loodus” idee on alguse saanud kunstniku uudishimust märgata looduse ilu selle kõige märkamatumas olekus. Näituse avamine 28.11.2023 kell 17.

“Mulle on loodus alati väga hingelähedane olnud ning oskan hinnata selle vaikust ja ilu. 2022. aastal veetsin 2 kuud õpperändel Islandil, kus avastasin enda jaoks looduse peidetud ilu. Hakkasin märkama varjatuid ja inimese silmale ehk mitte nii märgatavaid mustreid. Olen need mustrid kokku põiminud ja tekstiilile kandnud,” ütleb kunstnik.

“Kõndides mööda metsaradu, parke või rannajooni oleme harjunud märkama enda ümber vaid seda, mis on silmale kohe näha,” tõdeb Triin Jahu. “Nii lihtsal võivad varju jääda detailid meid ümbritsevatel kividel, sammaldel ja lehtedel.”

Looduse detailid üles nopitud otse loodusest. “Olen põiminud need mustritena tekstiilile ja kadunud maailma uuesti ellu äratanud. Iga muster on kordumatu ja unikaalne,” ütleb kunstnik.

Triin Jahu on lõpetanud Tartu Kunstikooli kujundusgraafika eriala 2023. aastal. Ta on korraldanud eelmisel aastal näituse “Tapeet” Tartu Botaanikaaias. Näitus jääb avatuks 31.12.2023.