Naine ja tema kann

Neljapäeval, 7. märtsil kell 17 avatakse Piret Rohusaare näitus „Naine ja tema kann“. Näitusel on kunstniku viimse aasta looming. Varem maalijana tuntud Rohusaar on innustunud keraamikast – Tampere Maja galerii täitub suurte maalitud kannudega.

„ Algul mõtlesin, et teen potikedral vaid sada tassi, aga tassidest said tasapisi kannud ja kui ma kord kuulsin suure pöörleva kannu laulu, tahtsin seda kuulda veel ja veel”, naeratab Rohusaar.

Kunstnik kirjeldab, kuidas näituse värvimeeleolu käivitas kummaline Inglismaalt toodud kapriisne lilla glasuur. „See nõuab, kindlat temperatuuri põletamisel (1240 ºC) ja siis kõik teised glasuurid tema kõrval võivad võtta ettearvamatuid toone“, ütleb kunstnik.

„Ma olen juba aastaid olnud vabakutseline kunstnik ja liigun väga palju looduses – jooksen palju kilomeetreid oma jooksukoera- hurdaga.“ Ta on tallendanud oma töödesse pikad hommikused jooksud, ajatu ajatajumise ja vabaduse tunde, kirjeldab kunstnik oma inspiratsiooni allikat.

„Ma olen sündinud teadmisega, et olen maalija. Värv ja valgus on kõnetanud mind alati. Maalijana olen ka lõpetanud ERKI (praegune EKA). Terve meie põlvkond sai  hea sisemise tugeva terviktunde, ja väga hea  hariduse. Meie õpetajad olid ja on eesti parimad maalijad: Tiit Pääsuke, Enn Põldroos, Ando Keskküla, Lemming Nagel, Aleksander Suuman.


Piret Rohusaar, kannud, maalid ja lemmik hurt.

Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9-18. Sissepääs tasuta!