Maailmade piiril

 

24. augustil kell 17 avatakse Tampere Majas (Jaani 4) fotograaf Annimari Taivalsaari näitus „Maailmade piiril“. Näitus keskendub mahajäetud paikadele ning jääb avatuks 17. septembrini.

 „Mu piltide ajendiks on väsinud majad, tühjad rannad või veel ehitatavad linnaosad,“ võtab kunstnik kokku oma näituse teema. „Soovin oma tööde kaudu näidata, kuidas kõik kaob. Neis kohtades on oma traagikat, kuid samas ka ilu. Tahan tuua kadunud maailma jälle nähtavale – see kätkeb endas midagi mõistatuslikku ja ajaloolist. Mulle pakub huvi  piir, kus kadunud aeg, praegune aeg ja tulevik elavad kõrvuti.“

„Kui inimesi pole, tõusevad paigad esile. Nii saabki vaataja nende salapärasuses ise lugusid konstrueerida. Mind paeluvad just kohtadega seotud mõistatused.“ Näitusel näeb nii värvilisi kui mustvalgeid pilte, mis on tehtud alumiinplaatidele pigment-lambda tehnikas.


Annimari Taivalsaari (snd 1967) on Helsingist pärit fotograaf. Ta on lõpetanud Imatra kunstikooli ning täiendanud ennast Lahti kunstiinstituudis.

Galerii on avatud iga päev kell 9 – 18. Sissepääs tasuta!