Kirgede mets

Eesti taustaga kunstnik Mery Crystal Ra eksponeerib näitusel oma maale ning neil baseeruvaid metamorfoosseid animatsioone ja videosid. Näituse teosed on kasvanud välja kunstniku monumentaalsetest arhitektuursetest valgus- ja klaasteostest. Näitus avatakse neljapäeval, 7. veebruaril kell 17 (Jaani 4, Tartu).

„See mets pole kätega puudutatav, ega palja silmaga nähtav“, ütleb kunstnik. „See mets saab alguse kohtumistest ja lahkumistest, pilkudest ja puudutustest, konfliktidest ja leppimistest, koostööst ja reetmisest ning hingelistest ja hingetust“. Kunstniku maailm on unenäoline, aga ometigi päris, isegi reaalsemgi kui maailm, kus me endi arvates liigume. Selles näituses on midagi soome-ugri salailmast. „Minu maalides saavad näo unenäod ja ilmutused, mutantlinnud ja libahundid, elu käib salaaedades võngete, muundumiste ja sünergia kaudu. Siin toimuvad  metamorfoosid elust metsasügavustes ja koobastes. Stalaktiitvihmast sünnib siin stalaktiitnaine. Tegelikult ei panda mitte midagi paika üksnes nõupidamislaudade taga. See on helendumiste, metamorfooside ja salailma jõud, mis juhib meie elu“, ütleb kunstnik salapäraselt.”

Mery Crystal Ra on Meeli Koiva kunstnikunimi, ta sündis Tartus, aga veetis nooruses kõik suved suguvõsa talus Järvamaal, mille rabade ja metsade valgus peegeldub kunstniku töödes. Aga ta on saanud mõjutusi mitmelt poolt maailmast. „Mu Kirgedemetsa maalidele mahuvad Los Angelese Marina del Ray äärsete rabade haigrud, Mehhiko Yucatani poolsaare roosad flamingod koos hiigelkaktuse õitega, aga ka Soome roosad kaljud ja Tartu tuul“, ütleb kunstnik. Mery Crystal Ra on rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnik. Ta on valitud esindama nii Eestit, Soomet kui ka USA-d paljudel rahvusvahelisel kunsti tippüritustel. Ta on monumentaalse multimeedia, klaasi- ja valguskunsti maailma pioneer ning üks 2013. ja 2014. aasta üleeuroopalise konkursi Light In the City võitjatest. Tema monumentaalteoseid on korduvalt valitud USA ajakirja CODA poolt maailma parimate avalike kunstitööde TOP 25 hulka.

Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9-18. Sissepääs tasuta!