Kari Tarkiainen

Eesti Akadeemilise Ingerimaa Seltsi esimene avalik kõnekoosolek uuel hooajal toimub reedel, 28. oktoobril 2016 algusega kell 16.15 Tartus Tampere Maja keldrisaalis (Jaani tn 4).

Kõneleb Soome rahvusarhiivi endine juhataja, professor Kari Tarkiainen, kelle ettekande pealkiri on “Uuematest Ingeri-alastest uurimustest Soomes”.

Professor Tarkiaise ettekandes leiab esmalt käsitlemist kirjanik Jari Tervo sel sügisel ilmunud romaan “Matriarh” (Matriarkka, Otava 2016), mis on Soomes juba saanud palju tähelepanu. Pearõhk on ettekandes siiski värskel Ingeri-alasel humanitaarteaduslikul uurimistööl rahvaluule, rahvastiku-uurimuse, kirikuloo ja sotsiaaluuringute alal. Teiste seas tulevad arutelu alla Aili Nenola, Kasper Kepsu, Mika Sivoneni ja Andrei Kalinitshevi uurimused. Ettekanne on soome keeles.

Kari Tarkiainen (sünd. 1938) on uurinud, kuidas Rootsis on kujutatud Venemaad varakeskajal ning on kirjutatud muu hulgas elulooraamatu Mikael Agricolast ja uurinud soomerootslaste ajalugu. Tema on huvitunud ka ilukirjandusest (raamat luuletaja Paavo Haavikkost). Ta vanaema oli kuulus soome kirjanik Maria Jotuni.