Kaido Rätsepa näitus “Elu ja ülirohkesti”

Endise eluheidiku ja punkari ning praeguse kristliku punkari Kaido Rätsepa maalinäitus avatakse Tampere Majas (Jaani 4) neljapäeval, 11. jaanuaril kell 17.00. Rätsep on ehk kõige omanäolisem naivist Eestis. Näituseavamisel esineb Rätsep koos Ahto Leideniga esitades oma kristlikke punklugusid.

Kaido Rätsepal oli metsik noorusaeg Nõukogude Liidus. Kaido oli punkar Pärnus. Seal juhtus ja toimus paljutki. Noorena läks ta õppima kutsekooli ning juba 15-aastasena töötas ehitustel. Pärnus oli sel ajal palju punkbände, tema sattus solistiks Shithead-nimelisse kollektiivi.  Pungi juurde kuulusid ka uimastid ning alkohol, millest tulenesid pisirikkumised ja vägivald.

”Olin allakäinud narkar, kellest endised tuttavad kaarega mööda käisid,” on Kaido ühes leheintervjuus rääkinud. Kõige suuremas kriisis leidis Kaido usu ja kristlikud vennad. Tema elu pole ka seejärel olnud alati lihtne ning rõõmus. Punkmuusika on vaatamata usku astumisele siiani osa tema elust. Lisaks on ta enda jaoks taas leidnud endise lapsepõlveharrastuse – joonistamise.

Kaido Rätsepa kunst on vägagi naivistlik. Kuigi teoste sõnum on kristlik, on see väga mitmekihiline. Värvide maailm ja teemade grotesksus meenutavad mingil määral Mehhiko kunsti.