Heli Ryhäneni näitus “Põõsas”

Skulptor Heli Ryhäneni installatsioonidest koosneva näituse teemaks on inimese suhe endasse ja teistesse elusolendisse. Kunstnik kasutab mitmeid väga erinevaid materjale, näiteks linast paberit, terast, kunstnahka ja betooni. Näituse avamine toimub Tampere Maja galeriis neljapäeval 28. juunil kell 17.

Kunstnikku huvitavad inimlikud situatsioonid ning kuidas inimesed lahendavad oma probleeme. Teoses „Ringtee -Detour“ on inimene jäänud magama põõsa alla. „Inimene on läinud puhkama või varju põõsa alla, aga põõsad on tuulte pekstud, raagus, põrandal vedeleb raskeid, okkalisi puuvilju. See on troopiline keelatud puuvili – Duria“, kirjeldab kunstnik oma teost. „See on sama vastuoluline nagu elu ise: ilus, magus, himustatud aga ka lehkav, okkaline, valutekitav isegi eluohtlik.“

Ryhänen (sünd 1971) on lõpetanud Soome kunstiakadeemia 2006. aastal. Ta on korraldanud mitmeid näitusi Soomes ja teiste maades. Ta skulptuure on mitmetes avalikes kohtades Soomes. Tema teostes põimuvad inimesed, hiired ja taimed teineteistega. Nad kirjeldavad elu kaduvust ja looduse ringkäiku.

 

„Detour“ – Heli Ryhänen

 

 

Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9-18. Sissepääs tasuta!