„Eluteater“

Merike Sule-Truberti näitus „Eluteater“ on pühendatud kunstniku isa Raimo Sule mälestuseks. Näitus koosneb prinditud fotodest, nendes esineb neli modelli eri rollides eluteatris.

„Me kõik oleme näitlejad eluteatris, aja jooksul rollid muutuvad ja enamasti on vaja esineda paralleelselt mitmel laval“, võtab kunstnik kokku näituse idee. Näitus on pühendatud Eestis tuntud karikaturistile ja kunstnikule, isale Raimo Sulele. ”Vaatamata traagilisele ajendile ei ole näitus ise traagiline ega melanhoolne, vaid sisaldab paraja annuse teatraalsust. Näitusel on ka huumorit, kuna huumor saatis minu isa tema eluteel. Installatsioon on minu isiklik nägemus oma isast.”

„Eluteatris üritame leida habrast tasakaalu teadlikult valitud rollide ja lisarollide vahel. Mõnikord püüame sulanduda rolli, mis on meie loomusele võõras. Tuleb ette olukordi, kus eluteatri lavastaja surub meile peale uue ja tundmatu rolli. Siis kanname maski teadlikult, et sobituda võõrastesse liistudesse ja vaigistada oma protestivaimu. Aegajalt on meil endalgi raskusi oma tõelise „mina“ üles leidmisega ja me üritame rebida eest kaitsvat maski“, ütleb kunstnik.

Merike Sule-Trubert (sünd 1974) on Eesti Kunstiakadeemia kunsti magister ja Eesti Kunstinike Liidu liige. Ta on osalenud mitmetel isiku- ja grupinäitustel.