Ellujääjad

Reedel, 2. veebruaril kell 17.00 avatakse Tampere Majas Tigukassi näitus “Ellujääjad”. Tigukassi May ja Ursula Aavasalu teevad gootilik-aurupungilikku keraamikat, nukke ja digigraafikat. Tigukassi kunst on natuke nunnu, natuke sünge, kuid ka ahvatlev, mänguline ja mitte üleliia tõsine. Näitus on avatud 25. veebruarini.

Tigukass on tegutsenud 2009. aastast ning tegeleb nii kunsti loomisega kui ka selle teistele õpetamisega. Näitusel “Ellujääjad” saab näha pantserdatud tegelasi, kes elavad üle ka sünged ajad, jäädes seejuures omanäoliselt nunnuks. Näitus rõhutab seda, kuidas mustad ajad ei loo ainult tumedaid ja sõjakaid tegelasi, kuigi nemad torkavad kõige rohkem silma. 

Näitus uurib, kuidas katkud, sõjad ja muu kaos ei taba ainult inimesi, kuigi enamasti keskendutakse just inimlikele kannatustele. Iga inimkoloonia kõrval elab alati märkamatuid tegelasi, kes üritavad leida viise kõige kiuste ellu jääda, seejuures oma inimlikke ー või siis just nimelt loomalikke ー nägusid säilitades. 

May Aavasalu on lõpetanud Tallinna Pedagoogilise instituudi 1974. aastal. Ta on tegelenud tarbekeraamika ja keraamiliste skulptuuridega. Ursula Aavasalu on lõpetanud 1999. aastal Tallinna Ülikooli, peale keraamika on ta tegelenud joonistamise ja digigraafikaga.