Andrei Maksimjuk

Näitusel on eksponeeritud teosed, mis on valminud perioodil alates 2009 kuni 2012. aastani Milanos, kus autor on viibinud umbes kolmandiku oma elust. Tööde tehnika ja mõõdud tunnistavad kunstniku eksperimentaalset uurimuse faasi, milles ta näib soovivat ületada klassikalisi pildi suurusi ja teemasid. Selle loomingulise faasi eripära, peale formaadi valiku, mis antud juhul mängib tähtsat rolli, koosneb ka autori soovis ja püüdluses väljendada selliseid nähtusi nagu kõrgus, kaugus ning sügavus. Maksimjuki teosed on justkui poeetilised, kuid samal ajal matemaatilise ning loogilise kalduvusega tööd, milles ta lahendab probleeme, mida reaalsuses pole võimalik lahendada! Näitusel esitatud teoseid võib defineerida kui graafikat, kuid valguse tasapindade tundlikkuse tõttu on need ühtaegu nii maalid kui joonistused.

Andrei Maksimjuk on eesti kunstnik. Ta on sündinud Tallinnas, kuid elas pikka aega Milanos. Bakalaureuse- ja magistrikraadi maali ja joonistamise eriala omandas ta Eesti Kunstiakadeemias ning Milanos, Brera nimelises Kaunite Kunstide Akadeemias, mis on kunstniku jaoks väga olulisel kohal. Maksimjuk on katsetanud erinevaid erialaga seotud suundi nagu restaureerimist, kunsti õpetamist, näituste korraldamist, kujundamist ja ennekõike maalimist. Ta on katsetanud ka erinevaid žanre ja tehnikaid nagu joonistamist, kollaaži ning segatehnikat. Andrei Maksimjuk on õppinud kuulsate kunstnike Luca Vernizzi ja Ulysse Sartini juures, kellel on tema kunstnikuks kujunemisel oluline koht. Kunstnikul olid isikunäitused Eestis, Soomes ja Milanos ning ta on osalenud kollektiivnäitustel, sealhulgas : 2023. aastal La mia Brera Milano, Galerii Previtali, 2019 Il Costante Ritorno. Attualita della pittura di nudo tra Roma a Milano VS Galerii,Milano, 2023 aastal, Valge Laev , Eesti Majas, Stockholmis, 2009 aastal, “ Dialogue and Identity ”Kaiserliche Hofburg“ Muuseumis Innsbruckis (Austria) jt.

Alates 2022. aastast on ta Eesti Maalikunstnike Liidu liige. Kunstniku teosed kuuluvad oluliste kollektsionääride kogudesse nii Eestis, kui Itaalias