Alexander Salvesen “Imagined space”

Soome iseseisvuspäeval ehk neljapäeval, 6.12. kell 17 avatakse Tampere Majas Helsingis töötava valguskunstniku Alexander Salveseni näitus Imagined Space (Kujutatud ruum). Näitus ühendab valguskunsti ja tavalise maalikunsti võimalusi.

Näitus esitab igavesi küsimusi inimese elu ja algupära kohta. „Praeguse pideva muutuse ja ebakindluse juures leian turvalisuse ja rahu vaadates üles öisesse taevasse. Kosmose mõõtkava on meile inimestele totaalselt arusaamatu. Kui vaatan taevast, meenub mulle mu väiksus. Kosmilisest vaatenurgast ei ole mu tegemistel mingit tähtsust,“ ütleb kunstnik.

Aga sellest ei teki frustratsioon, vaid vastupidi – sellised mõtted inspireerivad kunstnikku. „Just sellepärast on minu ja kõikide teiste inimeste kohuseks elada, armastada ja teha seda, mis meile tähtis. Oleme siin ja praegu – miks mitte teha siis midagi väärtuslikku. Kaugele vaatamine aitab meid näha lähedale“, mõtiskleb ta ning ütleb, et niimoodi võime näha tõesti tähenduslikke asju.

Imagined Space (Kujutatud ruum) koosneb teostest, mis on viib kunstniku mõtted kaugemale kui suudame näha. „Seal kohtun maailmadega, kus sünnivad tähed, kus mustad augud söövad kõik ette juhtuva. Kus planeedid kulgevad oma orbiitidel külmas ja pimedas kosmoses. Kõik see paneb mind mõtlema põhjapanevaid küsimusi: Miks olen sündinud? Mis on kõik mu ümber? Mis on armastus? Mis on kaotus?“, küsib kunstnik.

Imagined Space teoste seeria tehnika on segu valguskunstist ja klassitsistlikust maalikunstist. See jätkab oma teemalt 2016. aastal valminud näitusele „Images of Distant Worlds“. Ühendades valgust ja värvide pigmente saab kasutada valguse aditiivist ning pigmentide subtraktiivist värvisüsteemi.

Alexander Salvesen (sünd. 1990) on õppinud valguskunsti Teatrikõrgkoolis Helsingis ning muusikateadust Åbo Akademis. Ta on koostanud mitmeid valgusteoseid ja näitusi Soomes.

Lisateave: www.alexandersalvesen.com

 

Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9-18. Sissepääs tasuta!