2 x 45

Kaia Rähni maalinäitus


24.08.–17.09.2023

Kaia Rähni näitus koosneb abstraktsetest geomeetrilistest kompositsioonidest. Kunstnik töötab iga päev disainerina, maalimisega tegeleb ta siis, kui aega jääb. „Tihtipeale ongi ateljees vaid 45 või 2 x 45 minutit ehk kaks akadeemilist tundi – siit ka näituse pealkiri,” tõdeb Rähn. Näitus avatakse neljapäeval, 24. augustil kell 17 Tampere Maja galeriis (Jaani 4, Tartu) ning jääb avatuks 17. septembrini.


„Need maalid siin on loodud töö ja pere kõrvalt, vabatahtlikult ja suure entusiasmiga. Mind huvitab geomeetria ja struktuur ning nende kooskõla värvidega, millest moodustub abstraktne kompositsioon. Maalimine inspireerib, on huvitav, tekitab mõtteid, annab võimaluse süveneda. Kui töö on pooleli, tahaks seda esimesel võimalusel edasi teha. Mingi kummaline salavägi ajab seda tegema,” mõtiskleb kunstnik.


Rähn on osalenud näitustel objektide või plakatitega, maalinäitus Tampere Majas on ta esimene isikunäitus. „Maalimise olen enda jaoks taasleidnud viimastel aastatel, pärast seda, kui poeg 50. juubeliks maalikasti kinkis. Näitusel olevad maalid on valminud viimase aasta jooksul. Enne polnud lihtsalt aega: olen olnud hea ema oma kolmele lapsele, tubli abikaasa mehele ja selle kõrvalt ka reklaamiagentuuris töötanud.”


Kaia Rähn on lõpetanud Eesti Kunstiakadeemia 1995. aastal tekstiili erialal ning töötanud art director’ina erinevates disaini- ja reklaamiagentuurides. Põhifookuses on graafiline disain, firmagraafika ja pakendikujundus. „Selle kõrvalt olen tegelenud raamatukujunduse, illustreerimise ja kollaažikunstiga. Olen osalenud neljal järjestikusel Haapsalu rahvusvahelisel graafilise disaini festivalil HGDF, ka sel aastal on minu plakat esindatud.”
Näitust toetab: disainiagentuur Putka.