Virginia Woolfi aias

Tamperest pärit kunstnik Maarit Blomqvisti näitusel on akvarellide sari, mille nimeks on Virginia Woolfi aed. Idee sündis tema enda kogemusest, kui tema kui ema side katkes oma murdeealise tütrega. Näitus avatakse neljapäeval, 30. mail ja jääb avatuks kuni 30. juunini.

„Maalisin nimetatud akvarellide sarja 2018. aasta kevadel ja suvel, kui elasin üle tollast suhet oma murdeealise tütrega. Maalisin tollal Virginia Woolfi aeda, tööga seostus Woolfi hääl tema raamatutest ning foto tema aiast, kuhu ta põgenes kirjutama teise maailmasõja päevil. Fotol olev Diana skulptuur vaatab maailma, minu maalis see skulptuur seguneb minu oma kujuga, milles otsin oma tütart,“ räägib kunstnik oma tööprotsessist.

Teises maalide seerias on pilte aiast, mis lohutavad meid. „See on elu enne ja pärast kriise. Maalide muutuvad värvid ja meeleolud räägivad aastaaegade vaheldumisest mu ateljee ümber olevas aias. Need haaravad kaasa meelte õrnuse. Oma ettearvatumatusega esitab maalimise protsess väljakutse meile kui kunstnikele“, naeratab Blomqvist. „Niiviisi annab maalim meile julgust elada hetkes.“

Maarit Blomqvist on õppinud maalimist nii Soomes kui välismaal erinevates koolidest 1980ndatest alatest. Ta on lõpetanud Aalto ülikooli ja on Soome kunstnikeliidu liige.

Info: www.kuvataiteilijamatrikkeli.fi

 

Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9-18. Sissepääs tasuta!