Maija Holma näitus “Vanitas”

Tampere Maja galeriis (Jaani 4) avatakse neljapäeval, 19.10. kell 17.00 Jyväskylä fotograafi näitus „Vanitas“, mille teemaks on elu kaduvus.

Näituse motoks on Koguja sõnad piiblist: „Tühisuse tühisus!“ ütleb koguja. „Kõik on tühine. Mis kasu on inimesel kogu oma kõvast tööst, millega ta end päikese all vaevab? Ma nägin kõiki töid, mida päikese all tehakse, ja mõistsin, et kõik on tühisus, tuule tagaajamine“.

Maija Holma on saanud inspiratsiooni 17. sajandi hollandlastest meistrite töödest, kes tahtsid nö. Vanitas natüürmortide kaudu tuletada inimestele meelde surelikkust, elu lühidust, maise rikkuse kaduvust ja inimeste võrdsust surma ees.

„Lisaks kolpadele ja närtsivate taimedele on minu versioonides Vanitas teemast oma tegevuse lõpetanud aparaadid, arhiivimaterjalid ja ümbrikud meenutamas nüüdisaja tühisust ja võimu sümboleid. Seal on ka mu enda tehtud märkmikke, mis on kaotanud oma väärtuse.

Näituse eesmärgiks on äratada arutelu mateeria ringkäikust. „Mis on meie kultuuris ülearust“, küsib kunstnik. „Arvan, et mu näitusel saavad oma tähtsuse kaotanud vidinad jälle tagasi oma sära.“

Jyväskyläst pärit kunstnik Maija Holma (sündinud 1971) on fotograaf. Ta on lõpetanud Lahti disaini instituudi ning Kankaanpää kunstikooli. Praegu õpib ta filosoofiat Jyväskylä ülikoolis. Tal on olnud mitmeid näituseid nii välismaal kui Soomes.

Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9 – 18. Sissepääs tasuta!