Kuukambri punane päevaraamat

Katrina Kolgi näitus „Kuukambri punane päevaraamat” on avapeatükk uusfeministliku „menstrala” maali olemusse ehk osa näituse töödest on maalitud menstruaalverega. Näitus avatakse neljapäeval, 29. augustil kell 17.

Näituse kesksel kohal on üldinimlikkus ja peakangelaseks naine ja teda ümbritsevad. „Mind huvitab argipäevsus, privaatsus, avatus, unistused, läbielamised, õrnus, seksuaalsus, kui ka häbitunne“, ütleb kunstnik.

Katrina Kolk on eesti maalikunstnik, sündinud 1991 Põlvas. Kolk on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli (Pallas) maali ja maalingute restaureerimise osakonnas disaini eriala ning Eesti Kunstiakateemia magistriõppe kaasaegse kunsti, maali erialal. Lisaks on ta  täiendanud end Castilla La-Mancha ülikoolis Hispaanias ja Porto Ülikoolis, Portugalis.

Katrina Kolk on osalenud mitmetel näitustel ja projektides nii Eestis kui ka välismaal, Sealhulgas rahvusvahelistes projektides nagu Upfest, Mextonia ja Rural Urban Art festival. Katrina looming on eritahuline, uurimuslik ja eksperimentaalne, värvikeskne, installatiivne, abstraktne ja figuratiivne. Kunstnikuna on ta ka tegev olnud nii kaasaegsekunsti kui tänavakunsti praktikates. Kunstnikuna huvitab teda ajaloolisus, aja kulg, värv, soorollid, naiselikke aspektide olemust ja nende omavaheline hübriidne seos kultuuriga.

Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9-18. Sissepääs tasuta!