“Argirealism”

Soomes Multias töötava kunstniku Marja-Leena Valkola näitus koosneb tavalistest argipäevastest esemetest nagu köögitaburet, labakindad ja tema ema kootud villased sokid. Kõigest sellisest loob ta uut kunsti. Näitus avatakse Tampere Majas neljapäeval, 23.8. kell 17.00.

Villane sokk on paljudele hingelähedane materjal. See on samal ajal nii käsitöö kui ka kunstiteos. „Igaüks õpib kuduma, aga värvide valimine nõuab juba visuaalset tunnetust. Võimalusi on tuhandeid nagu maalikunstiski. Mulle on kogunenud tuhandeid sokke, suhtun nendesse kui kunstiteostesse“, kirjeldab Valkola oma lähenemist tööle.

„See on minu teine näitus Tartus. Esimene kord oli 1991. aastal ülikooli galeriis. See oli meeldejääv, kuna avamine toimus samal päeval, kui Eesti sai taas iseseisvaks“, meenutab kunstnik. „Olen elanud peaaegu 40 aastat Espoos, aga olen sündinud Multias, Kesk-Soomes. Selle näituse kõik teosed on sündinud Multias.“

Valkola on lõpetanud Kankaanpää kunstikooli (1978. aastal) ja Soome Kunstiakadeemia (1985. aastal). Ta on Soome kunstnikeliidu liige ning tal on olnud mitmeid näituseid nii Soomes kui välismaal.

Tampere Maja galerii on avatud iga päev kell 9-18. Sissepääs tasuta!

Näituse avamisvideo Youtube’s