Kultuuri ja majutust
Get Adobe Flash player

Tehonrakentajat avab näituse!

Mis mõttes tõhus?

Kunstnikerühmitus Tehonrakentajat esineb Tartus reedel, 28. oktoobril kell 18.00

Tamperest pärit kunstirühmitus Tehonrakentajat töötab nüüd kolm nädalat Tampere Majas! Esimene nende korraldatud üritus Tartus leiab aset reedel, 28. oktoobril kell 18-19. Selles esitlevad nad oma töötamise põhimõtteid.

Rühmituse nimi tähendab tõlkes Tõhususe Ehitajaid ja viitab teemadele, mis neile enim huvi pakuvad ehk inimeste suhet tööga. Levinud on mõtteviis, et inimesed peaksid tegutsema efektiivselt, tootlikult ja tõhusalt. Tehonrakentajat otsib oma teoste kaudu aga uut suhtumist tootlikusse. Rühmitus kasutab eluviisiõpikute ja reklaamide keelt, nad seavad küsitavaks meie senised arusaamad tootlikkusest ning väljendavad seda oma teoste materjalivalikute ja töötlemisviiside kaudu.

Rühmitus asutati 2012. aastal ja koosneb praegu kaheksast liikmest, kelleks on Miska Allonen, Heidi Hemmilä, Matti Hyvönen, Laura Impola, Laura Laukkanen, Fanni Maliniemi ja Ismo Torvinen. Nende koduleht on www.tehonrakentajat.fi.
Kunstnikud töötavad Tampere Majas avatud ateljee põhimõttel ehk igal linnakodanikul on võimalus tutvuda kunstnike tööga. Rühmituse ateljee on avatud kolmel järgmisel reedel ehk 28. oktoobril, 4. ja 11. novembril kell 18-19. Sissepääs tasuta!