Kultuuri ja majutust
Get Adobe Flash player

TARTU KUNSTNIKU SILMADE LÄBI

Neljapäeval 21. aprillil kell 17 avatakse Soome kunstniku Katri Stenbergi avatud ateljee näitus. Näitus on valminud kolme nädala jooksul, seal on akrüülimaale, fotosid ning Tartu Rahvusvahelise Kooli õpilaste töötoas valminud maalid.

Katri Stenberg on tutvunud oma residentsi ajal Tartuga. Ta on pildistanud linna vaateid ja maalinud Tartu detaile. „Suhtusin residentsi avatult ega tahtnud planeerida, mida siin nende nädalate jooksul teeksin. Soovisin kogeda, kuidas uus ümbruskond ning piiratud aeg mõjutavad oma kunsti.“
Esimesed päevad Tartus jalutasin palju. Kevadine Tartu mõjus alguses palja ja hallina. Puudel polnud veel lehti ja maa oli pruun ja hall. Joonistasin ja pildistasin puid ning nende varje ja peegeldusi jõe pinnal. Aga jalutusretkedel avastasin Tartu seinte ilusad värvid ja nende mitmekihilised ajaloolised seinad.“

Kunstnik oli eriti vaimustunud Tartu kollase, rohelise, punase ja pruuni erinevatesse toonidesse. Ta pildistas ehitiste seinapindu ning sellest tekkis idee, et neid saaks jagada teistega. Stenberg korraldas töötoa Tartu Rahvusvahelise Kooli õpilastega. Lapsed segasid värve ja maalisid erinevaid pindu.
Katri Stenberg (sündinud 1964) on lõpetanud Helsingi Kunstiakateemia 1988. aastal. Ta on korraldanud mitmeid näitusi Soomes ja välismaal. Stenberg on töötanud kunstiõpetajana ja korraldanud töötube erinevatele sihtgruppidele.

Tampere Maja residentsinäitus on avatud kuni 28. aprillini.


video-button Kui video ei avane, vajuta “Video” nuppu!”