Kultuuri ja majutust
Get Adobe Flash player

Kaasa käivad juured

Soome-Küprose päritolu kunstnik Konstantina Achilleos avab oma näituse Tampere Majas Soome iseseisvuspäeval, teisipäeval 6. detsembril kell 17.00. Kunstnik käsitleb oma näituses mitmerahvuselisust ja kodu otsimise teemat. Achilleos on Tartu Artists in Residence programmi ja Tampere Maja resideeriv kunstnik ning tema tööd on sündinud Tartus veedetud aja jooksul.
Konstantina Achilleos sündis Küprosel aastal 1989. Praegu õpib ta Soomes Lapimaal. Tema tööde teemad tulenevad peaasjalikult mitmerahvuselisest taustast.

”Olen elanud mitmes riigis ja seega saanud mõjutusi eri kultuuridest. Olen ka täheldanud, et ei ole üht ainust kultuuritausta, millega samastuksin. Olen loonud endale mitmetahulise kultuuri-identiteedi”, naerab kunstnik.

Näitusel on esindatud nii skulptuur kui kollaaž-tehnika. ”Olen üritanud otsida kodutunnet, seda, mida kannan endaga kaasas ühest paigast teise. Reisides tunduvad maailma maade ja kultuuride piirid kaduvat. Mitmelt poolt võib leida sarnaseid jooni ”, tõdeb Achilleos.
Konstantina on õppinud skulptuuri eriala Turu Kunstiakadeemias ja saami käsitööd Saami piirkonna koolituskeskuses. Novembris 2017 osaleb ta oma töödega rühmanäitusel Küprosel, Euroopa kultuuripealinnas Paphoses. Tema Tartu projekti toetas Kunsti Edendamise keskus.

Konstantina Achilleose näitus on avatud iga päev kell 9-18. Sissepääs tasuta!

tairv1 taike_taideneuvosto_vaaka
konstantina-achilleos-kodulehele