Kultuuri ja majutust
Get Adobe Flash player

Piia Kokkarinen “Äärel”

Neljapäeval, 17. märtsil kell 17 avame Soome kunstniku Piia Kokkarineni avatud ateljee näituse „Äärel“. Näitus koosneb paari viimase nädalaga ateljees sündinud söe- ja tušijoonistustest.

Piia Kokkarineni kunstis on idamaade filosoofiatel tugev mõju. „Tühi ruum on mulle väga tähtis. Idamaises kunstis on tühi ruum aktiivne element“, mõtleb kunstnik.

Kokkarinen on huvitatud ka arhitektuurivoolust brutalism. Selles on kombeks paigutada rõhk üllatavatesse kohtadesse. „Minu joonistustes on suur osa elementidest asetatud pildi äärtele. See loob pildid ruumilisteks ning annab nendele lendleva kujutelma.

Kunstnik kasutab sütt mitmel viisil ja erinevates tehnikates. „Söejooniseid ma täiendan näiteks liivapaberi ja noaga“, muigab kunstnik.

Piia Kokkarinen töötab märtsis Tampere Maja galeriis. Protsessi jooksul sündinud teoste sündimist on võimalik jälgida, sest galerii on avatud iga päev.

Piia Kokkarinen (sünd 1985) on lõpetanud Lahti kunstiinstituudi 2012. aastal. Peamiselt tegeleb ta söejoonistuste ning õlimaaliga.