Kultuuri ja majutust
Get Adobe Flash player

Kuidas muinasjutt muutub reaalseks – Hannamari Matikaineni akrüülimaale Tampere Majas

Tamperest pärit kunstniku Hannamari Matikaineni akrüülimaalide näitus avatakse Tampere Maja galeriis (Jaani 4, Tartu) 28. juulil kell 17. Näitus sisaldab vastvalminud muinasjuttude ja unede kujutusi.

Hannamari Matikainen (sünd. 1976) loob unenäolisi kujusid. Nendest on aastate jooksul sündinud sari, mis laiendab pidevalt visuaalset reaalsust.

Mitmed Matikaineni kujudest on kummalised ja isegi inetud. Matikainen on huvitatud sellest, mis teeb kujudest väljaspoolse.

„Ma püüan käsitleda inetuid kujusid soojalt ja sõbralikult. Ma uurin, kuidas kujude taga olevad motiivid tegevad nendest individuaalseid“, võtab kunstnik kokku oma teoste tegemise protsessi.

Matikainen valmistas 2012. aastal sarja, mille nimeks oli „Maailma inetuimad loomad“. Tööde lähtekohaks olid internetis leiduvad lemmikloomad, tihti olid need koerad. „Need olid kummalised aga ka väga sümpaatsed loomad. Mind hakkas huvitama inetuse ja armsa vaheline piir. Millal loom on armas ja millal see muutub inetuks“, ütleb Matikainen.

Hannamari Matikainen on lõpetanud Tampere kõrgema kunstikooli 2007. aastal. Ta on korraldanud mitmeid isikunäitusi nii Soomes kui välismaal. Matikainen on nii Soome graafikuteliidu kui ka Tampere kunstnikeliidu liige.

Matikaineni näitus on avatud kuni 21. augustini.