Kultuuri ja majutust
Get Adobe Flash player

Kristiina Saloluoma „Läbi unistaja silmade“ 5.

Neljapäeval, 4. veebruaril kell 17 avame Tampere Majas soome kunstniku Kristiina Saloluoma näituse „Läbi unistaja silmade“.

„Läbi unistaja silmade“ on ajas ja ruumis pidevalt muutuv rändnäitus, mis avati esmakordselt 2014. aastal Salo linnaraamatukogus.  Kristiina Saloluoma on näitust luues silmas pidanud eelkõige raamatukogusid kui näituseruume nii Soomes kui ka välismaal. Hiljuti, 2015. aasta sügisel jõudis näitus Tallinnasse Eesti Rahvusraamatukokku. 

Kristiina Saloluoma kirjeldab oma näituse töid kui poeetilis-sürrealistlikke portreesid. Kunstnik on inspiratsiooni saanud tundmatute inimeste fotode vaatlemisest. Oma piltidel  on ta üritanud tabada inimeste isiksust ning unistusi ja mälestusi, mis nende hinges peituda võivad. „Kuigi ma ei pruugi jõuda inimese tegeliku hingelise olemuseni, on mul olemas ettekujutus unistustest, mis võiksid seal olla,“ ütleb Kristiina.

Tundmatud inimesed on piltidel oma soovide ja unistustega; samuti leiab piltidelt lilli, liblikaid, paberlinde ja erinevaid loomi. Paber on ruum, mis on kõigi nende tegelaste asupaigaks ja koduks. Näitus Tampere Majas keskendub eelkõige lapsepõlve teemadele ning teoste tegelasteks on lapsed, kes päikeselisel suvepäeval rannas mängivad. Teostel pole kunstniku sõnul veel pealkirju, kuid ehk saavad pildid vaataja jaoks pealkirjad oma poeetilisest olemusest.

Kristiina Saloluoma on sündinud 1974. aastal Edela-Soomes Turus. Ta on lõpetanud Turu kunstiakadeemia ning Aalto ülikooli magistriprogrammi visuaalse kultuuri erialal. Näitus Tampere Majas on rändnäituse „Läbi unistaja silmade“ viies osa.